Наливайченко раскритиковал «языковой» законопроект и объяснил, как власть должна поддерживать украинский язык

12.10.2018 406 0

«Не склав іспит з державної мови — геть з спецслужби! І саме держава має плекати і підтримувати українську мову в усіх сферах життя в Україні і закордоном.»

Так заявил лидер движения «Справедливость» Валентин Наливайченко на телеканале ZIK в ефире программы «ДокаZ».

«Влада має рішуче і по-європейськи не просто підтримувати українську мову, а українська мова має домінувати в Україні. Домінувати вона має в усіх публічних сферах,» — заявил политик.

Напомним, законопроект о государственном языке предусматривает обязанность владеть украинским языком при назначении на государственные должности, для педагогов, медицинских работников. В подтверждение владения языком будет выдаваться бессрочный государственный сертификат по результатам экзамена.
Служба языковых инспекторов по защите государственного языка осуществляет языковые экспертизы и языковую инспекцию.

Однако, Валентин Наливайченко назвал новый законопроект «достаточно популистским».

«Якщо профінансують українські філармонії, фестивалі, наприклад виступи «Лемківської варти», то це буде більш схоже на підтримку мови в Україні. Не можна забувати про українські музеї та вітчизняне кіно, українські словники, які також мають отримувати постійну допомогу та держзамовлення від уряду, так як кожна європейська країна фінансує своїх геніїв та творців,» — рассказал Наливайченко.

«Коли українські книжки будуть дотримуватися високих стандартів та мати достатньо держзамовлень, тоді ми зможемо вважати нашу мову захищеною,» — также добавил Наливайченко.

Читайте также: