Валентин Наливайченко: про люстрацію, російську агресію та Панамські офшори

05.07.2018 265 0

Лідер Громадсько-політичного руху «Справедливість» нещодавна відвідав Вінницю із робочим візитом і дав інтерв’ю місцевій радіостанції Радіо «Такт». 

Prisma публікує найкращі моменти інтерв’ю та обговорювані актуальні питання.

Розмова велась на декілька важливих та нагальних для України питань, зокрема про люстрацію та першочергові зміни у владі. Валентин Наливайченко висловив свою позицію з цього приводу та зазначив конкретні дії, які б він започаткував, якби став президентом країни.

З голови треба наводити порядок, проводити люстрацію. Є багато важливих рішень, які треба ухвалити — Закон про імпічмент, має бути раз і назавжди скасована депутатська недоторканність усіх депутатів, прокурорів і суддів, а також має бути жорстка заборона в законодавстві займатися бізнесом у владі. Ось три ключові принципи, які започаткують очищення влади, — заявив Наливайченко.

Одне із найболючіших тем для України — військова агресія Росії. Лідер «Справедливості» дав свій коментар щодо дій для зупинення ворога на Сході.

Ви запитаєте мене, як же Україні подолати збройну агресію Росії проти України? Із самого першого дня початку Антитерористичної операції необхідно було передати повноваження професійним військовим, тобто розпочати Операцію об’єднаних сил. Разом із цим, необхідним було почати підготовку, навчання та забезпечення Збройних сил України. Я зараз дуже багато часу виділяю для того, щоб наші міжнародні партнери надавали більше військової допомоги нашим Збройним силам, — прокоментував Наливайченко.

Маю два ключових пріоритети для зупинення військової агресії проти України — перше, це посилення та забезпечення Збройних сил України та розміщення оборонних замовлень на українських заводах. Друге — міжнародна коаліція, посилення та розширення санкцій проти Росії. Тільки спільним тиском разом із міжнародними партнерами проти Росії можна вплинути на військову агресію, — додав політик.

У нещодавнихх дослідженнях Paradise Papers було викриті чималі корупційні злочини українських можновладців із залученням офшорів. Зі своєї професійної точки зору як екс-Голови СБУ, Наливайченко назвав ключові пріоритети для України у боротьбі з офшорами та прокоментував свій особистий внесок.

Я пішов від Порошенка у червні 2015 року саме через офшорну корупцію та через небажання боротися з цією корупцією. Поки офіцери пішли на фронт, коли я очолював Службу безпеки України — за спиною почалась корупція на найвищому рівні у владних кабінетах. Саме тому я не тільки пішов з влади, але й розпочав власну боротьбу і домігся тоді парламентських слухань і , як наслідок, рішення Комітету по боротьбі з корупцією. Я назвав тоді конкретні прізвища, і не тільки Порошенка, і мене підтримали.

Найголовніше — має бути ухвалений закон про деофшоризацію для чиновників та дерслужбовців.

Крім того, Україна має приєднатися до Міжнародної антикорупційної коаліції для розслідування та повернення грошей можновладців з офшорів. Цей процес розпочали всі — Великобританія, Данія, навіть Ісландія вигнала прем’єр-міністра за те, що він мав один офшор. Наші ж мають по 10 і більше офшорів. То яким шляхом їде країна?

Повне інтерв’ю з лідером «Справедливості» Валентином Наливайченком можна прослухати за посиланням:

Читайте также: